.

Kolik ořechů mohu sníst za den?

Kolik ořechů mohu sníst za den?

Vědět, kolik ořechů denně zkonzumovat, závisí na různých faktorech. To může zahrnovat faktory, jako jsou tuky a kalorie obsažené v oříšcích nebo jak jste denně aktivní. Ořechy mohou obsahovat velké množství zdravých tuků, antioxidantů a nepřeberné množství prospěšných živin. Vzhledem k tomu, že různé ořechy obsahují různá množství tuků, kalorií, bílkovin a dalších živin, je nejlepší konzumovat je střídmě. 

Zde je seznam nejoblíbenějších ořechů a jejich výhod:

Mandle

Obsahují vysoké množství bílkovin, vitaminu E a vápníku, mandle jsou účinné při snižování krevního cukru a krevního tlaku. Je však známo, že mandle obsahují nejméně 160 kalorií s 15 gramy tuku. Doporučený příjem je konzumace 20-25 mandlí denně, což se může rovnat 30 gramům nebo méně. 

Kešu oříšky

O kešu oříšcích je známo, že mají vysoký obsah antioxidantů, bílkovin, železa a dalších. S řadou prospěšných živin mohou pomáhat předcházet nepříznivým zdravotním účinkům a mohou být skvělým zdrojem antioxidantů pro pokožku. Doporučený příjem kešu ořechů je omezen na 15 nebo méně. Pokud chcete zhubnout, je nejlepší omezit příjem na 4 nebo 5 kešu ořechů denně.

Pistácie

Jsou jedním z nejoblíbenějších ořechů, které lze nalézt ve většině obchodů s potravinami. Ačkoli jsou známé jako oblíbená svačina během poledních přestávek nebo cvičení, mohou být také vysoce kalorické. Jejich konzumace pro zvýšení vaší energie na celý den může být skvělý nápad. Doporučený příjem je však omezen na 30 pistácií denně.

Konzumace mírné dávky ořechů ve vaší každodenní stravě může vést ke zdravějšímu životu. Proto si musíte všímat, kolik ořechů denně sníte a nepřekračovat doporučený příjem.