.

Jsou rozinky zdravé pro děti?

Jsou rozinky zdravé pro děti?

Rozinky, podobně jako jiné sušené ovoce, obsahují mnoho výživných látek, které mohou být pro dětský organismus cenné. Mezi ně především patří minerály, jako jsou: draslík, fosfor, železo, vápník a hořčík, které pomáhají v psychickém a fyzickém vývoji dítěte. Rozinky jsou přirozenými prostředky k pročištění, které pomáhají odstraňovat zácpu.

Pravidelná konzumace rozinek pomáhá zlepšit střevní pohyb a zlepšuje trávicí systém dítěte. Rozinky obsahují přirozené jednoduché cukry. Ty jsou lepší než cukry přidávané do většiny sladkých svačin. Rozhodně nejlepší variantou jsou nesíranované rozinky, které neobsahují konzervační látku ve formě oxidu siřičitého, jako jsou sultánky. Oblíbené jsou také větší nesíranované rozinky thompson. Větší velikost charakterizuje také rozinky golden jumbo, které mají sladko-kyselou chuť a zlatavou barvu. Rozinky Malayer jsou variantou malých a sladkých sultánek s tmavohnědou kůží.

Je třeba si však uvědomit, že sušené ovoce by mělo být do dětské stravy zařazováno postupně a s mírou. Především by dětem neměly být dávány rozinky, dokud nedosáhnou minimálně 9 měsíců věku (riziko udusení).

Všechny změny v jídelníčku a plány týkající se zavedení rozinek by měly být konzultovány s dětským lékařem.