.

Velikonoční tipy aneb mlsejte zdravě se Zdravoslavem

Velikonoce jsou obdobím radosti, jara a obnovy. Ale pro mnohé z nás také časem, kdy se naše stoly prohýbají pod hmotou sladkostí a tradičních dobrot, které nemusí být vždy přívětivé k našemu zdraví. Jak si užít toto krásné období, aniž bychom museli hned po svátcích řešit následky nadměrné konzumace cukru a tuků? Připravili jsme pro vás soubor tipů, jak si Velikonoce užít zdravě a přitom na plno.

V tomto článku se dozvíte:

  • Na co se ve velikonoční nadílce zaměřit: Prozkoumáme, jak vybrat zdravé varianty tradičních velikonočních pochutin a jak si připravit sváteční stůl, který bude radostí pro oko i tělo.
  • Jak udělat pomlázku bez cukru: Nabídneme vám inspiraci pro sladké dobroty, které potěší, aniž by obsahovaly bílý cukr.
  • Co dát dětem na Velikonoce: Představíme vám zdravé a zábavné alternativy k tradičním sladkostem, které děti milují a které podpoří jejich kreativitu a zdraví.
  • Čím obdarovat dospělé koledníky: Nezapomněli jsme ani na dospělé. Zjistěte, jak můžete obdarovat své blízké zdravými a originálními dárky, které si zaslouží.
  • 4 tipy na velikonoční recepty: A samozřejmě, žádné Velikonoce by nebyly úplné bez tradičních jídel. Ukážeme vám, jak připravit čtyři oblíbené velikonoční recepty v zdravější verzi.

Připojte se k nám v objevování, jak si můžete tyto svátky užít s ohledem na své zdraví a pohodu. Připravte se na Velikonoce plné chutí, barev a radosti bez zbytečných cukrů a tuků. Přejeme vám krásné a zdravé Velikonoce!

Na co se ve velikonoční nadílce zaměřit

Začněme s výběrem potravin. Velikonoční stůl může být bohatý na barvy a chutě i bez nadměrného množství cukru a tuků. Zaměřte se na čerstvé ovoce a zeleninu, která přinese na stůl jarní svěžest a vitamíny. Použijte je nejen jako součást hlavních jídel, ale i jako dekoraci. Místo tradičních velikonočních cukroví a koláčů zkuste připravit zdravější varianty pečiva s použitím celozrnných mouk, ořechů a přírodních sladidel.

Allnature Bezlepkové Sloni jablko - skořice 80 gAllnature Bezlepkové Kuličky čokoládové 80 g

Jak udělat pomlázku bez cukru

Pomlázka je symbolem Velikonoc, ale nemusí to být jen klasická čokoláda. Můžete vytvořit "pomlázku" z chutných a zdravých sladkostí. Připravte například domácí čokoládové pralinky z kvalitní hořké čokolády, datlí a ořechů, nebo vytvořte raw tyčinky z ořechů, semínek a sušeného ovoce, které mohou sloužit jako energetický a zdravý snack. Tyto sladkosti můžete krásně zabalené předat jako moderní verzi pomlázky, která je nejen zdravá, ale i originální.

 B. Produkt Trubičky jablečné s černým rybízem a čokoládou 24 gOLA005 (2)

Co dát dětem na Velikonoce

Děti se na Velikonoce těší hlavně kvůli sladkostem, ale to neznamená, že musíme sáhnout po kupovaných čokoládových zajíčcích a vajíčkách plných cukru. Vytvořte společně s dětmi zdravé sladkosti, jako jsou domácí ovocné želé z čisté ovocné šťávy a agaru, nebo zábavné ovocné špízy ve tvaru zajíčků a vajíček. Také můžete připravit zdravé muffiny s ovocem nebo ořechy, které budou děti milovat stejně jako tradiční sladkosti. Toto společné pečení a tvoření nejen podpoří zdravé stravování, ale i posílí rodinné pouto.

Zdravoslav Velikokonoční vajíčka 300 gZdravoslav Velikokonoční vajíčka 300 g        Zdravoslav Čokoládové nadělení 500 gZdravoslav Čokoládové nadělení 500 g

Čím obdarovat dospělé koledníky

Pro dospělé koledníky můžeme připravit zdravější alternativy tradičních velikonočních darů. Místo alkoholu a cukrovinek zvažte malé balíčky s domácími ořechy pečenými s bylinkami a kořením, lahodné domácí granoly, nebo dokonce malé sklenice s domácími zavařeninami z jarního ovoce s minimem cukru. Takové dárky nejen potěší, ale také ukážou, že si na obdarovaných opravdu dáváte záležet.

63 1 chillimaga02 2023 12Anthon Berg lahvičky s alkoholem

4 tipy na velikonoční recepty

  1. Zdravý velikonoční beránek: Připravte beránka z celozrnné mouky s použitím přírodních sladidel, jako je med nebo javorový sirup, a obohaťte ho o jemně nasekané ořechy nebo semínka pro extra výživový benefit.

  2. Náplň do velikonočních kraslic: Místo tradičních čokoládových vajíček naplňte plastové kraslice zdravými snacky, jako jsou sušené ovoce, ořechy nebo domácí kuličky z datlí a kokosu.

  3. Jarní salát s květinami: Připravte osvěžující salát z mladého špenátu, jarní cibulky, ředkviček a jedlých květů, jako jsou sedmikrásky nebo měsíček. Zalijte lehkým dressingem z olivového oleje, citronové šťávy a medu.

  4. Velikonoční nápoj bez alkoholu: Vytvořte osvěžující koktejl z čerstvě vymačkaných jarních šťáv, jako je mrkev, jablko a zázvor, s přídavkem perlivé vody pro bublinkový efekt.

 

Začleněním těchto tipů do vašich velikonočních oslav můžete užít svátky plné zábavy a radosti, aniž byste museli dělat kompromisy v oblasti zdraví. Vytvoření zdravějších variant tradičních pochoutek a dárků nejen podpoří vaše zdraví a pohodu, ale může také inspirovat vaše blízké k zdravějšímu životnímu stylu. Nebojte se experimentovat s novými recepty a přizpůsobit je tak, aby vyhovovaly vašim chutím a potřebám. Velikonoce jsou skvělou příležitostí, jak objevovat nové chutě a sdílet radost z jídla s těmi, na kterých vám záleží.

Nezapomeňte také na dekoraci a atmosféru. Jarní květiny, větvičky s rašícími listy a barevné svíčky mohou vytvořit příjemnou atmosféru, která doplní váš zdravý velikonoční stůl. A co víc, zdobení domova společně s rodinou nebo přáteli může být skvělým způsobem, jak strávit čas společně a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z těchto tipů, největší hodnotou je sdílení těchto chvil s lidmi, které máte rádi, a vytvoření nových tradic, které podporují zdraví a štěstí. Velikonoce jsou dokonalým časem pro nové začátky, tak proč nezačít s novými zvyky, které vám a vašim blízkým přinesou radost a pohodu nejen během těchto svátků, ale i po zbytek roku?

Přejeme vám krásné, radostné a zdravé Velikonoce plné lásky, smíchu a společně stráveného času. Užijte si sváteční období na plno, s ohledem na vaše zdraví a pohodu.