.

Sušené ovoce v čokoládě – chutné a energetické občerstvení

Snad není na světě osoby, která by neměla ráda čokoládu. I když nejste fanouškem všech jejích druhů, výběr je tak velký, že si snadno můžete vybrat svého favorita. Samotná čokoláda ovšem není tou nejzdravější volbou. Co udělat, aby ji obohatit? Skvělou volbou jsou sušené plody v čokoládě. Díky sladkému obalu je to perfektní svačina a jejich lahodný obsah skrývá mnoho výživových hodnot. Jaké mají pozitivní stránky? Zde je krátký přehled.

V tomto článku najdete: 

Rozinky v čokoládě

Rozinky sultánky vděčí za svou sladkou chuť vysoké koncentraci cukrů. Jsou hlavně zdrojem vlákniny, nezbytné pro správnou funkci trávicího systému každého člověka. Čokoládový obal rozinek ještě více zdůrazňuje jejich sladkou a bohatou chuť, což je dělá oblíbeným mezi milovníky sladkostí. Takový produkt je přímo určen ke konzumaci jako svačina. Samozřejmě ho můžete využít mnoha způsoby, jako přísada k různým druhům dezertů, ale také k koktejlům. Hladký, lesklý obal vypadá velmi atraktivně. Rozinky v čokoládě nejsou jen potěšením pro chuťové buňky, ale také dodají energii během dne.

Ořechy v čokoládě 

Ořechy v čokoládě zahrnují širokou škálu různých produktů: lískové ořechy, arašídy, nebo kešu. Polevy z mléčné čokolády nebo ještě zdravější – hořké, celkově zdůrazňují jejich jedinečnou, zemitou chuť. Důležité je balení, v jakém jsou ořechy v čokoládě prodávány. Silnější balení chrání před jejich rozdrcením a nabízí stejně atraktivní tvar a vzhled. Takový produkt můžete jíst přímo nebo ho použít k ozdobení dezertů, koláčů a dortů.

Můžete je přidávat do müsli a ovesné kaše. Ořechy v čokoládě stojí za to ochutnat nejen kvůli jejich chuti, ale také pro jejich zdravotní přínosy. Obsahují mononenasycené mastné kyseliny (MUFA) a poly nenasycené mastné kyseliny (PUFA). Dále v nich najdete bílkoviny a stejně jako v případě rozinek, vlákninu. Stejně působivý je obsah vitamínů, zejména vitamínu E a K, folátu a tiaminu. Musíme však mít na paměti, že je to docela kalorická svačina, proto bychom měli konzumovat s mírou.

Mandle v čokoládě  

Nádherná křupavost a jemná obálka dělají z mandlí v čokoládě lahůdku, po které se stále znovu sahá. Je to skvělý způsob, jak je zařadit do svého jídelníčku, dokonce i pro ty, kteří nejsou velkými fanoušky klasických mandlí. Kromě tradičního použití v dezertech je můžete přidávat do jogurtů nebo dalších snídaňových jídel, protože dodávají energii. Dobrým nápadem je také podávat je s masnými, výrazně chutnými saláty, protože jejich sladkost perfektně vyváží silnou chuť. Jsou k dispozici mandle v mléčné čokoládě, hořké a s skořicí – skvělé zpestření. Mandle jsou bohaté na vitamín B2 a vlákninu. Jejich charakteristickým rysem je také vysoký obsah vitamínu E. Pomáhají snižovat hladinu špatného cholesterolu v cévách. Obecně jejich konzumace snižuje riziko onemocnění srdce.

Datle v čokoládě

Datle v čokoládě patří k zdravým svačinkám. Samozřejmě bychom po nich neměli sahat nekontrolovatelně, ale rozhodně by měly být součástí rozmanité stravy. Důležité je vybírat datle bez síry, pokryté nejlépe hořkou čokoládou. Datle se skládají především z jednoduchých cukrů, takže jsou rychlým zdrojem energie. Dále obsahují značné množství vlákniny, díky čemuž mají pozitivní účinky na trávicí systém. Mají také mnoho vitamínů a minerálů, například vitamín B6, měď, hořčík, železo a draslík.

Který z těchto produktů si vyberete, je na vás. Skvělý nápad je kombinovat je s ostatními ingrediencemi, takže získáte svačinu s bohatou chutí a výživovými hodnotami.