.

Para ořechy – 10 faktů, o kterých jste neměli ani tušení

 
 
 
 
 
 
 

Para ořechy, známé svou jedinečnou chutí a výživovou hodnotou, ukrývají mnoho fascinujících tajemství. Od překvapivé skutečnosti, že nejsou skutečnými ořechy, přes unikátní způsob opylování až po jejich neočekávaný vliv na ekosystémy Amazonie - každá z těchto zajímavostí vrhá nové světlo na tuto populární pochoutku. Poznej méně známá fakta spojené s para ořechy. Některé z nich tě jistě překvapí.
 

V tomto článku najdete:

  • Para ořechy vlastně nejsou ořechy!
  • Strom je pojmenován podle příjmení francouzského chemika
  • Nejvíce para ořechů není exportováno z Brazílie.
  • Květy para ořechů jsou opylovány velkou včelou.
  • Para ořechy jsou ECO bez certifikace
  • Z jednoho stromu lze získat 6000 para ořechů.
  • Para ořech je na seznamu ohrožených druhů.
  • Obsahují nejen selen, ale také hodně hořčíku.
  • Jejich název je spojen s určitým fyzikálním jevem.

Para ořechy vlastně nejsou ořechy!

orzechy brazylijskie w drewnianej misce i rozsypane na stole

Mimo toho, že je po celém světě nazýváme ořechy, ve skutečnosti jimi nejsou. Para ořechy, pocházející z Amazonie, nesplňují botanická kritéria ořechu (nux). Ve skutečnosti jsou to semena nacházející se v plodech Juvie ztepilé (Bertholletia excelsa), která roste v deštných pralesích. V Brazílii jsou tato semena nazývána „castanhas-do-Pará“ nebo „kaštany z Para“, podle státu v severní Brazílii, kde stromy rostou hojně.

Strom je pojmenován podle příjmení francouzského chemika

Para ořechy byly známy obyvatelům Amazonie od staletí, ale svět je objevil až dva cestovatelé a přírodovědci: Alexandr von Humboldt a Aimé Bonpland. Toto objevení se nekonalo v Brazílii, ale ve Venezuele na řece Orinoko v roce 1808. Latinské jméno Bertholletia excelsa ctí slavného francouzského chemika a Humboldtova přítele, Clauda Louise Bertholleta. Druhá část názvu odkazuje na výšku a tvar stromu, který patří mezi nejvyšší stromy v deštných lesích.

Nejvíce para ořechů není exportováno z Brazílie.

Proč se tedy tento ořech nazývá brazilským a ne venezuelským?

Vše je způsobeno tím, že v prvních letech Brazílie byla hlavním exportérem semen po celém světě. Později se tyto poměry trochu změnily a mezi hlavní exportéry se stala i Bolívie. Názvy však nebyly změněny. Z tohoto důvodu jsou od roku 1961 ve prospěch zahraničního obchodu nazývány para ořechy. Stojí za zmínku, že v Brazílii, na území Jižní Ameriky, je tento ořech označován několika názvy, včetně nejoblíbenějších: castanha-do-pará, castanha-do-acre, ocari a tururi.

Květy para ořechů jsou opylovány velkou včelou

Bez opylení květů para ořechů nemohou vzniknout chutné semena. Opylování juvie není snadný úkol. Právě proto je tak obtížné pěstovat para ořechy v umělých podmínkách na plantážích. Květy juvie jsou tak obtížně dostupné, že je může opylovat pouze určitý hmyz, známý jako včela včelínovitá. Tato velká včela má dlouhý jazyk, který jí umožňuje sbírat nektar z květů a také přenášet cenný pyl nezbytný pro opylení.

Para ořechy jsou ECO bez certifikace

Ten specifický způsob opylování zabraňuje komerčnímu pěstování para ořechů na plantážích. Z tohoto důvodu jsou sklizně para ořechů získávány přímo z stromů, které přirozeně rostou v deštných pralesích regionu Amazonie v Brazílii, Bolívii a Peru. Z tohoto hlediska jsou para ořechy jedním z nejekologičtějších zdrojů potravy, protože rostou na čistých a neporušených územích amazonské džungle.

Z jednoho stromu lze získat 6000 para ořechů.

Plody para ořechů mají tvar velkých, kulatých ořechů, které trochu připomínají kokosy. Uvnitř, obklopené tvrdou skořápkou, se nacházejí semena, tedy para ořechy. Zralá juvie může v průběhu roku vyprodukovat asi 300 takovýchto plodů. To znamená, že z jednoho stromu může být sesbíráno kolem 6000 semen. Následně jsou semena dopravena po řece do zpracovatelských závodů, kde jsou balena a exportována do celého světa.

Para ořech je na seznamu ohrožených druhů.

Vzhledem k pokračujícímu kácení deštných pralesů, stavbě cest a osídlení, ale také chovu dobytka, oblasti, kde se vyskytuje para ořech, jsou stále více omezené. Z tohoto důvodu Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) považuje para ořech za ohrožený druh. V Brazílii je para ořech zařazen na seznamu vypracovaném Ministerstvem životního prostředí, na speciální seznam druhů, které hrozí vymření. Na úbytek populace para ořechu má vliv skutečnost, že může růst pouze v neporušeném prostředí, kde jsou přítomny včely. Klíčení semene para ořechu trvá přibližně půl roku a zrání samotné trvá rok.

Proto při nákupu para ořechů v obchodě dbejte na obal a vybírejte pouze certifikované para ořechy, které byly sbírány s ohledem na přírodní prostředí.

Obsahují nejen selen, ale také hodně hořčíku.

Semena para ořechu jsou obvykle spojována s vysokým obsahem selenu. Nicméně ne každý ví, že para ořechy nejsou bohaté pouze na selen. V semenech para ořechu se nachází také velké množství hořčíku, což je výjimečné mezi ořechy. Pokud máte zájem o zlepšení koncentrace a lepší stav nervové soustavy, para ořechy budou dobrým výběrem.

Jejich název je spojen s určitým fyzikálním jevem.

Które orzechy są najzdrowsze?

Víte, že ve fyzice existuje termín označovaný jako efekt para ořechů? Efekt para ořechů je jev pozorovaný ve směsích složených z částic různých velikostí, známý také jako efekt granulace nebo segregace Brazil Nut Effect (BNE). Tento jev je snadné pozorovat v běžném životě. Stačí vložit několik para ořechů do směsi různých ořechů do tašky. Po intenzivním potřesení se ukáže, že právě para ořechy se dostanou na vrchol směsi, i když jsou největší. Tento proces, odborně nazývaný konvekcí granulí, je lidově známý jako "efekt para ořechů".