.

Zelený čaj na hubnutí? Ano!

Zelený čaj je velmi oblíbený nápoj. Jeho příznivci si již dlouho uvědomují jeho četné zdravotní přínosy. Jedním z více populárních názorů na zelený čaj je, že pomáhá při hubnutí. Je tomu skutečně tak? Jak zvyšuje metabolismus?

V tomto článku najdete: 

  • Jak může zelený čaj pomoci při hubnutí?
  • Podporuje zdravý metabolismus.
  • Zvyšuje intenzitu tréninku. 
  • Pomáhá snížit příjem cukru.
  • Snižuje chuť k jídlu.
  • Odstraňuje nejnebezpečnější tuk. 
  • Jak konzumovat zelený čaj?
  • Kolik šálků zeleného čaje byste měli vypít denně, abyste zhubli?
     

Jak může zelený čaj pomoci při hubnutí?

Podporuje zdravý metabolismus

Podle vědců mohou kofein a katechiny obsažené v zeleném čaji pomoci zvýšit rychlost metabolismu. Metabolická rychlost znamená počet kalorií spálených během každodenních činností, nikoli během tréninku. Čajové katechiny, zejména EGCG (epigallocatechin gallát), mají vlastnosti proti obezitě. Nedávné poznatky ze studií na lidech ukázaly, že konzumace zeleného čaje může pomoci snížit tělesnou hmotnost a tělesný tuk zvýšením metabolismu našeho těla a oxidací tuků.

Zvyšuje intenzitu tréninku

Zelený čaj zlepšuje fyzickou výkonnost. Kofein, který obsahuje, stimuluje nervový systém a je ergogenním pomocníkem. Z tohoto důvodu se rozhodně vyplatí pít jej před odchodem do posilovny. Nemůžete ho však pít příliš mnoho. Příliš mnoho kofeinu způsobuje vedlejší účinky, jako je žaludeční nevolnost a úzkost. Článek publikovaný v Journal of Nutritional Biochemistry odhaluje, že kombinace zeleného čaje a cvičení způsobuje, že tělo zpracovává jídlo jinak.

Pomáhá snížit příjem cukru

Příliš mnoho cukru ve stravě má ​​velmi negativní vliv na celé tělo. Neslazený zelený čaj je skvělou náhradou sladkých nápojů. Polyfenoly, které se v něm nacházejí, snižují rizikové faktory srdečních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol.

Snižuje chuť k jídlu

Existuje dostatek důkazů, že zelený čaj snižuje chuť k jídlu. Za prvé, dehydratace může způsobit pocit falešného hladu. Uklidňující šálek zeleného čaje účinně redukuje tento pocit a je skvělým způsobem, jak jíst méně, zejména v druhé části dne.

Odstraňuje nejnebezpečnější tuk 

Existuje určitý druh tuku, který je na první pohled neviditelný, ale je velmi nebezpečný. Obklopuje vnitřní orgány. Příliš mnoho je nebezpečné, protože zvyšuje riziko vzniku onemocnění, jako je cukrovka 2. typu a srdeční choroby. Některé studie ukázaly, že pravidelné pití zeleného čaje vám může pomoci ztratit tento typ viscerálního tuku.

Jak konzumovat zelený čaj

Neexistují žádné konkrétní pokyny, kdy byste měli pít zelený čaj při hubnutí. Vzhledem k obsahu kofeinu je moudřejší to dělat během dne než těsně před spaním.

Kolik šálku zeleného čaje byste měli vypít denně, abyste zhubli?

Názory na to, kolik zeleného čaje byste měli pít, abyste zhubli, se liší. Někteří vědci tvrdí, že stačí jeden šálek denně. Jiní říkají, že je nutné vypít až 3 takové nápoje denně. 2-3 šálky jsou rozumné množství, pokud jednoduše nahradíte všechny své denní horké nápoje pitím čaje. Je důležité si uvědomit, že každé tělo je jiné a na kofein reaguje jinak. To je třeba vzít v úvahu při plánování denní spotřeby tohoto nápoje.
Zelený čaj je nízkokalorický. Navíc je poměrně obtížné se jím předávkovat. Pít i 2-3 šálky denně se proto jeví jako zcela bezpečná varianta.