.

Jak používat lněné semínka na vrásky? Nejlepší domácí recepty

Trápíte se, že se pod vašimi očima začaly objevovat jemné vrásky? Nevítané pavučinky? Ukazuje se, že k vyhlazení vrásek není potřeba speciální krém. Stejně dobře si poradí s vyhlazením vrásek lněné semínko.

V tomto článku najdete:

 • Jak lněný olej zlepšuje stav pokožky?
 • Použití lněného oleje a lněné semínko na vrásky
 • Masáž lněným olejem
 • Přírodní sérum proti vráskám
 • Maska pro rozjasnění pokožky
 • Maska na pigmentové skvrny
 • Rychlý lifting pleti s lněným semínkem

Semínko lnu je obvykle spojováno s kulinářskými aplikacemi, stejně jako další oleje lisované za studena, jako je například olej z černého kmínu a konopný olej. Nicméně ne každý si uvědomuje, že olej z lněných semen lze používat nejen ke konzumaci, ale také k vnější aplikaci na kůži. Bohaté a rozmanité složení lněného oleje ho činí vynikajícím přírodním kosmetickým produktem. Navíc řada studií potvrzuje, že složky obsažené v lněném oleji dokonale zvládají vyhlazení vrásek.

Jak je to možné?

Výjimečné vlastnosti lněného oleje a lněného semene potvrzují mnohé nezávislé studie. Ty se týkají jak pravidelné konzumace lněného oleje, tak jeho aplikace ve formě vnější. V jedné studii skupina žen po dobu 12 týdnů konzumovala určité množství lněného oleje. Po této době analýza profilů kůže prokázala, že kůže žen konzumujících lněný olej byla méně povislá a výrazně hladší než u žen z kontrolních skupin. Lněný olej aplikovaný na kůži také urychloval hojení ran, jak ukázaly další studie prováděné na zvířatech.

Jak lněný olej zlepšuje kondici kůže?

Olej lněný zlepšuje kondici kůže díky třem složkám: omega-3 mastným kyselinám, lignanům a antioxidantům.Jak každý z těchto prvků ovlivňuje kůži:

 • Napnutí kůže: Pravidelné používání lněného oleje funguje jako přírodní emolient díky přítomnosti nezbytných mastných kyselin, které zajišťují, že kůže je měkká, pružná a zdravější.
 • Zdraví pokožky hlavy: Pokud trpíte suchou pokožkou hlavy nebo lupénkou, pravidelné používání lněného oleje může přinést úlevu. Nanášení a vmasírování oleje do pokožky hlavy může náležitě navlhčit a vyvážit produkci kožního mazu.
 • Stárnutí kůže: Lněný olej může působit jako přírodní anti-agingové sérum díky vysokému obsahu vitamínů a mastných kyselin. Je bohatý na antioxidanty, které chrání kůži před volnými radikály a škodlivými účinky prostředí, a také pomáhají vyhladit drobné vrásky a linky.
 • Zlepšení vzhledu kůže: Lněný olej je účinný při odstraňování nedokonalostí kůže, redukci stínů pod očima a uklidňování slunečních popálenin. Díky omega-3 pomáhá osvěžit buňky kůže a vyrovnat tón pleti, poskytujíc čistou a zářivou pokožku.
 • Úleva pro citlivou kůži: Studie prokázaly, že lněný olej je extrémně účinný v zmírnění citlivé kůže díky svým hydratačním a zklidňujícím vlastnostem.
 • Pomoc při kožních problémech: Lněný olej má protizánětlivé a antibakteriální účinky, což může být užitečné při léčbě některých kožních onemocnění, jako jsou podráždění, akné, vyrážky a zmírnění nepříjemnosti a svědění, například u lupénky.

Použití lněného oleje a lněného semínka pro zmenšení vrásek

Není pochyb o tom, že z všech výhod používání lněného oleje nás nejvíce zajímá jeho protivrásečné účinky. Jak tedy použít lněný olej tak, aby efektivně zlepšil vzhled kůže a snížil vrásky? Lněný olej lze aplikovat na kůži různými způsoby: od přímé aplikace přes přidávání do krémů až po vytváření různých přírodních masek. Zde jsou některé způsoby využití lněného oleje k redukci vrásek.

Masáž lněným olejem

Jak používat?

Před koupelí proveďte jemnou masáž lněným olejem po celém těle. Pomůže to změkčit a vyhladit kůži a zvýší absorpci oleje.

Přírodní sérum proti vráskám

Jak používat?

Na vyčištěnou pleť naneste několik kapek lněného oleje. Jemně vmasírujte, aby pomohl bojovat proti jemným liniím a vráskám.

 

Maska pro rozjasnění pleti  

Složení:

 • 1 lžička lněného oleje
 • 1 lžička cizrnové mouky
 • 2 lžičky kurkumy

Jak používat?

Smíchejte všechny ingredience v misce. Nanesete na očištěnou a vysušenou tvář, nechte působit 15-20 minut a poté opláchněte. Maska pomůže rozjasnit pleť a dodat jí zdravý lesk.

Maska na pigmentové skvrny

Složení:

 • 1 lžička lněného oleje
 • 1 lžička medu
 • 2 lžičky citronové šťávy

Jak používat?

Smíchejte ingredience. Nanesete na umytou tvář, nechte působit 10-15 minut a poté opláchněte. Maska pomůže zesvětlit pigmentové skvrny a zvlhčit pleť.

Rychlý lifting pleti s lněným semínkem

K zlepšení vzhledu pleti můžeme použít nejen samotný lněný olej, ale také lněná semínka. Oblíbená maska z lněných semínek může působit jako rychlý lifting, vyplňující a vyhlazující pleť, čímž se stane hladkou a pružnější.

Jak takovou masku připravit?

Složení:

1 polévková lžíce lněných semínek

Příprava:

Ve velkém hrnci přiveďte k varu ⅓ šálku vody. Jakmile voda začne vařit, přidejte 1 polévkovou lžíci lněných semínek a chvíli míchejte. Poté přelijte obsah do samostatné mísy. Nejlepší výsledky dosáhnete, když necháte mísu se semínky přes noc, aby získaly požadovanou gelovitou konzistenci. Naneste masku na pleť, můžete aplikovat od 1 do 3 vrstev. Masku nechte působit na pleti 20-30 minut. Po této době důkladně opláchněte a pokračujte s běžnou péčí. Pamatujte, abyste před každým použitím zkontrolovali, zda nedochází k alergické reakci na složky.