.

Jak uvařit rýži?

Jak uvařit rýži?

Rýže vypadá dobře, neslepí se a je vynikající, když je správně připravená. Existuje mnoho způsobů, jak připravit rýži na sypko. Zde je nejpopulárnější metoda:

  1. Před začátkem vaření důkladně propláchněte rýži pod studenou, tekoucí vodou. Tímto způsobem odstraníte ze zrn eventuální nečistoty a nadbytek škrobu, který je zodpovědný za slepování rýže.
  2. Konzistence rýže závisí na množství vody, kterou použijete k jejímu vaření. Pokud chcete dosáhnout měkké rýže, připravte dvakrát více vody v poměru k rýži (např. 1 sklenice rýže na 2 sklenice vody). Na sypkou rýži použijte menší množství vody (1 sklenice rýže na 1,5 sklenice vody).
  3. Do vody přidejte trochu olivového oleje (lžičku) a špetku soli. Přiveďte k varu. Teprve do takto vařící se vody pomalu vsypte propláchnutou rýži (občas promíchejte, abyste předešli připálení).
  4. Jakmile voda s rýží začne vařit, snižte teplotu. Vařte rýži pod pokličkou cca 12-15 minut. Po uplynutí této doby zkontrolujte, zda rýže vsákla veškerou vodu. Odeberte hrnec z plamene a nechte jej několik minut stranou. Hrnec přikryjte utěrkou. Počkejte několik minut, až trochu vychladne a "dodělá se".