Čokoládovna Troubelice Zelená káva 100% arabica zrnková 500 g

 
Novinka
 

Zelená káva je určená především k pražení.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do
30.9.2020
232 Kč    
Značka Čokoládovna Troubelice
Kategorie Káva
 

Tato káva pochází z provincie Loja z údolí Vilcabamba, v překladu „Údolí dlouhověkosti“.  Tento název je odvozen od místních obyvatel, kteří se zde dožívají velmi vysokého věku. Krajina, zeměpisné klima a nadmořská výška mají velký vliv na kvalitu kávy, šetrný ruční sběr a způsob zpracování umožňují získat kávě výrazné aroma a chuť. Máte jedinečnou možnost vyzkoušet si doma upražit čerstvou kávu. Pražit se dá v troubě, remosce a dalších několik způsobů najdete na různých internetových stránkách věnovaných postupům pražení kávy.

Poslední dobou se najdou i lidé, kteří nechtějí pít „klasickou“ praženou kávu, ale hledají i jiné alternativní způsoby přípravy.

Proto přikládáme naše 2 způsoby přípravy „nápoje ze zelené kávy“.

1. Zelenou kávu propláchneme, zalijeme horkou vodou a necháme odstát cca 10-15 minut. Po té scedíme a nápoj je připravený k pití.

2. Další variantou je příprava RAW nápoje ze zelené kávy a to tak, že kávu nejdříve propláchneme, pak přelijeme studenou vodou a necháme přes noc odstát. Druhý den scedíme a můžeme pít.

Dávkování je individuální dle chuti (např. můžete dávkovat podobné množství jako u pražené kávy).

Nezapomínejte na to, že chuť a aroma kávě dodává pražení. Zelená káva je tedy chuťově nepříliš výrazná.

Složení: 100% arábica

Pražená se dá umlít v mlýnku, ale zelená se pomlít nedá a zalévají se celá zrna. 

Upozornění: Zelená káva obsahuje kofein! Kofein je přirozenou součástí kávy. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

my klapková 2

Foto: Nikol Klapková
Fotografie byly pořízeny v souvislosti s přípravou knihy Bio je naše cesta.
 
 

NÁŠ ČOKOLÁDOVÝ PŘÍBĚH

Jsme malá rodinná čokoládovna z Troubelic na Moravě. Náš čokoládový příběh se začal psát v roce 2010, kdy jsme poprvé dovezli z Ekvádoru kakaové boby a další kakaové produkty. Začali jsme si plnit svůj sen o výrobě čokolády…

Pro výrobu vysokojakostní čokolády jsou nejdůležitější surovinou kakaové boby. My jsme si vybrali ty ekvádorské, které patří k nejkvalitnějším a nejznámějším na světě pro své výjimečné aroma a chuť. Ekvádor je také naším druhým domovem. V této zemi jsme prožili část svého dětství díky tátovi, který zde žije téměř 40 let. Vybírá pro nás ty nejlepší kakaové boby přímo na plantážích a my tak máme dohled nad kvalitou nakupovaných surovin, které si do České republiky dovážíme a následně z nich ručně vyrábíme čokoládu.

K výrobě používáme pouze kakaové boby, kakaové máslo a panelu – ztuhlou šťávu z cukrové třtiny. Mimochodem, nápad sladit čokoládu panelou vznikl právě v naší čokoládovně. Do bílých a mléčných čokolád navíc přidáváme sušené mléko. Naše první tabulka čokolády určená k prodeji spatřila svět v roce 2013.

V každé tabulce naší čokolády můžete ochutnat něco ze vzdáleného Ekvádoru, rozmanité a exotické země Jižní Ameriky, ve spojení s poctivou prací malé české firmy, která si zakládá na kvalitě a osobním přístupu.

 

NĚCO MÁLO Z NAŠÍ „HISTORIE“

Myšlenka o výrobě čokolády se zrodila v roce 2002, kdy s nápadem přišel František Bačík st.. Pozornost jsme zaměřili na český „čoko“ trh a začali poznávat různé druhy čokolád a jejich kvalitu. Rozhodli jsme se, že zkusíme vyrobit čokoládu z kvalitních surovin bez použití jiných rostlinných olejů než je kakaové máslo, bez přídavných látek, bílého cukru a lecitinu.

Receptury na čokolády vznikaly dlouhodobým zkoumáním poměrů jednotlivých ingrediencí, než jsme se dopracovali k jejich konečné podobě. Snažíme se, aby naše čokoláda byla 100% česká výroba tzn. návrh obalu, výroba obalu, výroba čokolády a zabalení.

Naše výrobna čokolády se nachází v Troubelicích na Moravě v areálu bývalého statku, který byl zrekonstruován v původním duchu. Z bývalé hospodářské budovy je dnes výrobna čokolády, balírna a sklad. Naším cílem bylo zachovat původní ráz celého statku v souladu s okolím.

 

PŮVOD KAKAOVÝCH BOBŮ

Všechny použité kakaové produkty a panela pochází z Ekvádoru, rovníkové země Jižní Ameriky. Naše dodavatele si pečlivě vybíráme, osobně dohlížíme na sklizeň, následný nákup surovin, nakládku zboží v Ekvádoru a vykládku v České republice. 

Oblasti pěstování kakaa: 

Esmeraldas, Manabí, Los Ríos, Azuay, Bolívar, Guayas, Santa Elena, Loja, Sucumbíos, Napo, Orellana